حروف تعريف (a,an,the)

حرف تعریف THE

حروف تعريف (a,an,the)

در زبان انگليسي حروف تعريف يا Articles به كلماتي گفته مي شوند كه قبل از اسم مي آيند تا اطلاعاتي از آن اسم به ما بدهند. به طور كلي سه حرف تعريف به نام هاي (a,an,the) داريم كه هر كدام را در زمان خاص استفاده مي كنيم .

تشخيص اينكه چه زماني از a و an استفاده كنيم بسيار ساده ست. اين حروف تعريف ، حروف تعريف نامعين يا (indefinite ) نام دارند و در واقع زماني استفاده مي شوند كه می خواهیم به يك اسم قابل شمارش مفرد اشاره كنيم ( مهم نيست كدام ) منظور از اشاره كردن ، مشخص كردن و معين كردن آن اسم است . مثلا:

I need a car : من نیاز به یه ماشین دارم (مهم نیست چه ماشینی )

هر دو حروف تعریف aو an قبل از اسم قابل شمارش مفرد می آیند اما اينكه چه زماني از كدام يك استفاده كنيم بستگي به حرف اول اسامي دارد که بعد از آنها می آیند يعني اگر حرف اول آن اسم جز حروف صدا دار (vowels) باشد از an و اگر جز حروف بي صدا (consonants) بود از a به عنوان حرف تعريف استفاده مي كنيم. به مثال هاي زير توجه كنيد:

an apple , an umbrella , a girl

حال نگاهي دقیق تر به حرف تعريف the بياندازيم . اين حرف تعريف بسيار پر كاربرد است و زماني كه اسم يا اسامي براي شنونده و گوينده شناخته شده باشد از آن استفاده مي شود به همين دليل به آن حرف تعريف معين يا (definite) مي گوييم. به دليل استفاده زیاد از کلمه the، ميخواهم در يك نگاه كاربردهاي اين حرف تعريف پر حاشيه را به شما نشان دهم .

نکته : کشورهایی که شامل گروهی از ایالت ها هستند همراه با the یه کار می روند

مثل The UK , The United States

برای درک بهتر از کاربردهای حروف تعریف می توانیم شکل زیر را به خاطر بسپاریم :

حروف تعریف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *